Jump to content

Podmínky zástav a výkupů

Jak zastavárna funguje?

Přineste nějakou svoji věc a my Vám oproti hodnotě této věci nabídneme finanční částku. Věc si u nás můžetezastavit na 1 - 3 týdny . Půjčíme Vám na týden nebo 21 dnů, dále pak po prodloužení i na delší dobu/viz smlouva / Následně nám přinesete peníze a úrok a my Vám danou věc vrátíme zpět.

Výše úroků se odvíjí od zapůjčené částky.

Co je potřeba k tomu, abyste mohli věc u nás zastavit?

K tomu, abyste mohli u nás něco zastavit, musíte mít platný doklad totožnosti – platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Musíte mít alespoň 18 let.

Pokud se jedná o nějakou elektroniku, nářadí a podobně věci, přineste s sebou veškeré potřebné příslušenství, které je k odzkoušení potřeba (například napájecí a propojovací kabel, nabíječky a podobně).

Mobilní telefony

Abychom mohli Vaše  mobilní telefony zastavit nebo vykoupit, je zapotřebí je kompletně odzkoušet. Z tohoto důvodu Vás žádáme,aby byl mobilní telefon dostatečně nabitý, a vydržel odzkoušení funkcí, fotoaparátu a hovoru.

Přineste vše, co ke svému mobilnímu telefonu máte. Vezměte doklady, návody, sluchátka, nabíječku, datový kabel, popřípadě další příslušenství.

Vše může navýšit cenu, kterou Vám za mobilní telefon nabídneme.

Počítače a Notebooky

Pro zástavu nebo výkup počítačů a notebooků platí to samé jako u mobilních telefonů.  Vemte s sebou tedy i veškeré potřebné příslušenství.

Vše, co k počítači nebo notebooku přinesete může navýšit vaší cenu. K počítačům a notebookům je tedy dobré přinést například kabeláž, monitor, myš, klávesnici, doklady o pořízení a podobně.

Nářadí

Zastavujeme nebo vykoupíme od vás použité ruční i elektrické nářadí, značkové hobby i profi.

Mějte prosím na paměti, že nářadí je třeba odzkoušet.  Přineste s sebou tedy vše,co je k odzkoušení použitého nářadí potřeba.

Kola

Vaše kola zastavíme i vykoupíme  splňují-li podmínky pro provoz na pozemních komunikacích, jsou opatřeny výrobním číslem a čistě umytá.

Výkup Zlata

Výkup zlata každý den – za hotové ihned.

Vykoupíme a zastavujeme Vaše nepotřebné zlaté šperky - prsteny, náramky, řetízky, náušnice, přívěsky a zlomkové zlato.
Při výkupu  zlata je Vaše cena určena  vzhledem daného výrobku, jeho opotřebením nebo je-li výrobek opatřen českým puncem a označením ryzosti.

Označení ryzosti

Označení ryzosti zlata je číslo, které reprezentuje obsah daného kovu ve výrobku. Například nejběžnější známá označení ryzosti je “585” pro 14 karátové zlato. Číslo se vztahuje jako podíl k hodnotě 1000, který značí čistý kov. Například zlato s ryzostí 1000 by bylo opravdu čisté zlato, bez žádné další příměsi.

Na obrázku níže se můžete podívat na jednotlivé české puncovní značky s příslušným označením ryzosti:

Značky lze ve většině případů nalézt a bezpečně rozpoznat pomocí “kukátka” nebo lupy. Zrakově zdatní jej mohou rozpoznat i pouhým okem.

Pozor! Asi nejznámějším způsobem, jak se pokusit obelhat kupujícího, je označení „SBS“ vyražené na výrobku. „SBS“ je na první pohled velmi snadno zaměnitelné s označením ryzosti „585″ a podvodní prodejci se tak snaží přesvědčit kupujícího o falešné pravosti.

Co když výrobek nemá puncovní značku?

Pokud není výrobek označen puncovní značkou (puncem), pak se nesmí oficiálně prodávat na českém trhu.

Napište nám